تبلیغات
ولایت سید علی - رهبر خطاب به جنتی : آقای جنتی! ما با شما حرف داریم! حرف های جدی داریم

ولایت سید علی
 
افسران - رهبر خطاب به جنتی : آقای جنتی! ما با شما حرف داریم! حرف های جدی داریم

متاسفانه عملکردی که وزیر فرهنگی کشورمان تا بحال داشته منطبق بر فرهنگ اسلامی-ایرانی نبوده و حتی بعضی از جاها در تقابل اهداف اسلامی انقلاب قرار گرفته است ...

بعضی از اقدامات ایشون تا بحال :

1-در همان روزهای ابتدایی سرکار آمدن دولت یازدهم بود که وزیر فرهنگ و ارشاد نشستهایی با اهالی فرهنگ و هنر برگزار کرد. در این نشستها بعضا افردی حضور پیدا میکردند که موضع گیریهای آنها در قبال مسائل سیاسی و فرهنگی کشور کاملا مشخص بوده و افرادی معلوم الحال محسوب میشوند !

2- همان روزهای آغازین دولت بود که فیلم "گذشته" از طرف وزارت ارشاد به عنوان نماینده ی ایران در جشنواره اسکار انتخاب شد. در شرایطی این فیلم به عنوان فیلم ایرانی شناخته شد که نه بویی از فرهنگ ایرانی اسلامی داشت و نه زبانی فارسی!

وزیر ارشاد که طبق اظهارات خود "گذشته" را ندیده است ، این فیلم را به عنوان نماینده ایران معرفی می کند و جالب آنجاست که فرانسه در چند جشنواره آن را نماینده خود معرفی کرده است!

3- اظهارات روزهای ابتدایی وزیر فرهنگ و ارشاد به همین جا ختم نشد، اظهارنظر وزیر درباره ممیزی کتاب و حذف ممیزی قبل چاپ نیز که موجبات خوشحالی جریان روشنفکرنما را فراهم کرد موجب دل آزردگی دلسوزان عرصه فرهنگ شد؛ 
کتاب ها و رمان های "نشر چشمه" که سراسر از بی عفتی و از روابط باز جنسی حکایت میکند و از آوردن برخی جملات این رمان ها شرم داریم مجوز چاپ گرفت .

4-اقدام تاسف بار دیگر وزارت فرهنگ که موجبات شادی دشمنان جبهه جهانی انقلاب اسلامی را فراهم کرد؛ تعطیلی نمایشگاه ها و بالخصوص جشنواره ی ضد صهیونیستی «افق نو» بود که باعث شد دشمنان از آن به عنوان "عقب نشینی استراتژیک از موضع ضد صهیونیستی دولت یازدهم" یاد کنند و خوشحالی و شادی خود را از این اقدام اعلام کردند. اما این اقدام که به دستور وزارت خارجه که نشاءت گرفته از عدم توجه و همچنین عدم هماهنگی لازم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام پذیرفت؛ دلسردی فعالین فرهنگی ضد صهیونیستی را بوجود آورد که وزیر فرهنگ بایستی پاسخگوی آن باشد!

همچنین اقدام دیگری که سبب تعجب فعالان عرصه ی رسانه های دیجیتال شد تعطیلی نمایشگاه رسانه های دیجیتال و نمایشگاه مطبوعات بود که به بهانه کمبود بودجه و عدم هماهنگی لغو و برگزار نشد.

5- آقای جنتی وزیرفرهنگ دولت یازدهم تک خوانی زنان را حلال اعلام می کند و در مصاحبه ای می گوید:«اجماعی در بین مراجع درباره حرمت تک‌خوانی خانم‌ها وجود ندارد؛ از این رو، اگر مفسده‌انگیز نباشد اشکال ندارد.» جای سوال دارد که وزیر ارشادی که خود تحصیلات حوزوی دارد به همین سادگی و با استدلال هایی بچه گانه و به دور از عقلانیت و تدبیر این نوع اظهارات منافی با فرهنگ اسلامی ایرانی را انجام میدهد. آیا این مسئله آن قدر برای جامعه و فرهنگ ما مسئله مهمی و غیرقابل حلی شده است که این طور باید درباب آن اظهار نظر کرد؟ کما اینکه صدای مراجع عظام تقلید نیز از این گفتار انحرافی همچون ما دانشجویان انقلابی برخاسته است.

و ایشان درباره ی تعطیلی روزنامه ی بهار این گونه نظرخود را بیان می کند:« من از اینکه روزنامه بهار متوقف شد متأسف شدم» این اظهار نظرها این سوال را پیش می آوردکه مگر غیر از این است که روزنامه ی بهار در روز عید بزرگ شیعیان به مولی متقیان علی (علیه السلام) توهین می شود و وزیر فرهنگ جمهوری اسلامی ایران که شیعیان جهان چشم امیدشان به این کشور است، اینگونه از این اقدام روزنامه ی بهار دفاع می کند.

6- وزیر فرهنگ و ارشاد نیز به عنوان یکی از اعضای کمیته ی تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای در اظهارات خود نظر خود را نسبت به فیلترینگ فیسبوک اینگونه می گوید:«فیس‌بوک یک شبکه اجتماعی است و به نظرم از مصادیق مجرمانه به شمار نمی‌رود و کسانی که در آن هستند ارتباطات سالم و درستی دارند. بنده در فیس‌بوک حضور دارم».

7-یکی دیگر از اقدامات وزرات ارشاد که خبرساز شد، هزینه 100 میلیونی مراسم تدفین دو تن از خواننده های ضد انقلاب و لس آنجلسی آنهم در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(سلام الله علیها) بود. خواننده هایی که به عنوان گروه "سگ زرد" شناخته می شدند. این اقدام وزارت در حالی انجام شد که جشنواره ها و نمایشگاه های مختلفی به بهانه ی نداشتن منابع مالی تعطیل شدند. ولی به همین سادگی برای عده ای ضد دین و ضد انقلاب از بودجه بیت المال هزینه می شود.

8. اقدامات دیگر وزارت ارشاد توقیف هفته نامه "یالثارات" و تذکر به روزنامه "وطن امروز" و هفته نامه "9 دی بود" که ساعتی بعد از دریافت کارت زرد وزیر ارشاد از مجلس به صورت گرفت. وزیری از توقیف "روزنامه بهار" که به امیرالمونین(علیه السلام) توهین کرده بود ابراز تاسف نموده بود ! ، این بار تاب انتقاد از دولت را نداشت و با فشار وی نشریات فوق توقیف و تذکر گرفتند.

9. آخرین اقدام وزارت ارشاد برگزاری سی ودومین جشنواره فیلم فجر است. در این جشنواره کسانی پشت تریبون قرار گرفتند و از بازیگرانی حمایت کردند که فیلم ضد ایرانی بازی میکنند و یا به دلیل بازی در فیلم های مبتذل قبل از انقلاب ، در همان سال های اول انقلاب از کشور گریخته بودند. وقتی می شود با پول نظام و با نان انقلاب جشن گرفت و تمام آرمانهایش را زیر سوأال برد،دیگر چرا هالیوود را به زحمت بیندازیم؟ سالی یکی دوتا "آرگو" هم بسازیم بد نیست!

طبقه بندی: بیانات رهبر، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 28 تیر 1393 توسط امیر
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}