تبلیغات
ولایت سید علی - صدای خوانندگان زن آزاد شود!

ولایت سید علی
 
34سال است که در عرصه موسیقی زمستان است .هنوز موسیقی را اینجا حرام می‌دانند.هیچ روایتی نیست که نشان دهد موسیقی حرام است !!!و درست نیست که این خیل عظیم جمعیت شنوندگان موسیقی را نادیده بگیریم. از فقه‌ها می‌خواهم توضیح دهند کجای دین موسیقی حرام اعلام شده است !!! به علاوه از خواسته‌ای مهم خانه موسیقی پخش شدن صدای زنان است. نیمی از هنرمندان موسیقی زنان هستند اما اجازه خواندن ندارند...
این سخنان گهربار !!! در حضور مسئولین درچهاردهمین جشن خانه ی موسیقی زده شد که تنها واکنشی که نشان از زنده بودن مسئولین میداد دست و سوتشون  بود . . . !!

متاسفانه چندی پیش هم در رادیو جوان بعد از پخش اذان اقدام به پخش همخوانی زنان کرده بودند به جای دعای فرج !! . . .


پ.ن:

نظر آیت الله مکارم درباره ی موسیقی زنان

به نام خدا و با عرض سلام آیا گوش کردن به ترانه خوانده شده توسط خواننده زن چنانچه آن خواننده پیر باشد جایز است و همچنین آیا مصافحه کردن با آنان ایرادی دارد؟

هر دو مورد حرام است

اجرای سرود توسط بانوان در مراسم اعیاد مذهبی چه حکمی دارد.

جایز نیست.(حرام است)

آوازخوانی و موسیقی بانوان

نظر به ابهامات و پرسشهایى که در خصوص چگونگى مواجه افکار عمومى با موسیقى و آواز زنان مطرح است، سؤالات ذیل تقدیم حضور مى گردد.
 ۱ـ اجراى آواز بانوان به صورت تک خوانى و هم آوایى چه حکمى دارد؟
 ۲ـ پرداختن زنان به موسیقى و آواز تا چه حد مجاز مى باشد؟
 ۳ـ آواز بانوان به چه نحوى و در چه مکانهایى مجاز مى باشد؟
 ۴ـ آیا پخش و انتشار موسیقى و آواز بانوان مجاز است؟

جواب ۱ تا آخر: کلیّه آهنگها و صداهایى که مناسب مجالس لهو و فساد است حرام، و غیر آن جایز است، و فرقى در این قسمت میان مرد و زن نیست، ولى خوانندگى نوع مباح براى زنان در صورتى جایز است که مجلس مخصوص به جنس خودشان باشد. خواه دسته جمعى بخوانند، یا به تنهایى. جوانان عزیز باید توجّه داشته باشند که سیل تهاجم فرهنگى غرب نباید ما را مرعوب سازد، و تصوّر کنیم ما باید خود و احکام دین خود را بر فرهنگ آنها تطبیق دهیم; زیرا فرهنگ غرب گام به گام جوانان را به سوى ابتذال کامل پیش مى برد، و آنها را از درون تهى مى سازد، و به این ترتیب هر گونه مانع را که بر سر راه مطامع آنهاست بر مى دارد.


طبقه بندی: متفرقه، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 تیر 1393 توسط امیر
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}