تبلیغات
ولایت سید علی - معرفی 3 شهید شاخص بسیج در سال 93

ولایت سید علی
 
جانشین سازمان بسیج مستضعفین اعلام كرد: بانوی شهید فوزیه شیردل، روحانی اهل سنت مولوی مصطفی جنگی زهی و مسلمان امریكایی مالكوم لطیف شباز به عنوان سه شهید شاخص بسیج در سال 93 معرفی شده‌اند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین اعلام كرد: بانوی شهید فوزیه شیردل، روحانی اهل سنت مولوی مصطفی جنگی زهی و مسلمان امریكایی مالكوم لطیف شباز به عنوان سه شهید شاخص بسیج در سال 93 معرفی شده‌اند.

به گزارش فارس، سردار علی فضلی فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج و جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری كه ظهر دیروز برگزار شد، اظهار داشت:‌راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی كشور است. وی افزود: راهیان نور در طول سال اجرایی و عملیاتی است و از اول اردیبهشت هر سال تا پایان فروردین سال بعد دوره سالانه اردوهای راهیان نور به حساب می‌آید. فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج در ادامه با بیان اینكه امسال چهارمین سال برگزاری اردوی راهیان نور دریایی شهدای خلیج فارس است، گفت: در مجموع هفت استان درگیر پذیرایی از كاروان راهیان نور هستند و امسال با آمادگی كامل در شرایط بهتر، قوی‌‌تر و با زیرساخت تقویت شده نسبت به سال‌های گذشته در خدمت كاروان‌های راهیان نور هستیم. فضلی افزود: در این مسیر دولت، مجلس، قوه قضائیه و نیروهای مسلح و بخش مردم‌نهاد به صورت یكدل و با هم‌افزایی این اقدام را انجام می‌دهند. وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان كرد: امروز در آستانه بزرگ‌ترین جشنواره مردمی ایران به عنوان یازدهمین جشنواره ره‌آورد سرزمین‌های نور هستیم كه این جشنواره از 20 اسفند ماه و به مدت 10 شب در خوزستان و شهر خرمشهر برگزار می‌شود.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج افزود: آغاز این جشنواره با بزرگ‌ترین رویداد ملت مصادف شده و آن روز ملی راهیان نور است كه طی سال گذشته در شورای فرهنگ عمومی مصوب و 20 اسفند به عنوان روز ملی راهیان نور تعیین شد. فضلی با بیان اینكه این جشنواره در مجتمع بزرگ شهید باكری برگزار می‌شود، گفت: بزرگ‌ترین صحنه نمایش رزمی از سقوط خرمشهر تا فتح آن در این مجتمع و با ظرفیت 12 هزار نفر نمایش داده می‌شود. وی در ادامه با اشاره به اردوهای راهیان نور دانشجویان اظهار داشت: امسال و با برنامه‌ریزی صورت گرفته و موافقت آقای فرجی‌دانا وزیر علوم و همكاری نیروهای مسلح عزیمت دانشجویان آغاز شده و اكنون آنها در مناطق عملیاتی حضور دارند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج تصریح كرد: ‌همچنین امسال در روز ملی شهید، روز 22 اسفند با همكاری بنیاد شهید در سراسر كشور و به ویژه اردوهای راهیان نور برنامه‌های ویژه‌ای خواهیم داشت.

فضلی با اشاره به عملكرد اردوی راهیان نور دریایی خاطرنشان كرد: بخشی از راهیان نور دریایی به حضور متخصصین از اقشار مختلف مربوط می‌شود كه در سال گذشته 143 هزار نفر از آنها در سه استان هرمزگان، بوشهر و خوزستان حضور داشته‌اند. وی با بیان اینكه هر سال ظرفیت راهیان نور دریایی افزایش می‌یابد، افزود: زائران راهیان نور دریایی شبی را در جزیره خارك اقامت دارند و همچنین بر روی عرشه شناورهای مقتدر نیروی دریایی سپاه در چهار منطقه دریایی، شاهد روایتگری رزمنده‌های ما در دوران دفاع مقدس هستند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج تأكید كرد: در آینده بسیار نزدیك بخشی از كاروان‌های راهیان نور را به جزایر دفاعی در خلیج فارس اعزام خواهیم كرد كه فعلاً در حال برنامه‌ریزی آن هستیم.

فضلی با اشاره به ظرفیت اردوگاه‌های راهیان نور گفت: ظرفیت شب‌مانی در اردوگاه راهیان نور به 102 هزار و 400 نفر رسیده است، البته در ایام پیك تمام اردوگاه‌های ما پذیرای زائران هستند. وی در ادامه سخنانش در خصوص امنیت كاروان راهیان نور اظهار داشت: ایمنی همواره مورد تأكید و توجه ما بوده و هست و دستورالعمل‌های جامعی در خصوص اعزام همه اقشار پیش‌بینی شده است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج تأكید كرد: در دوره زمانی از اول اردیبهشت امسال تا الان هیچ تلفات یا ضایعه خاصی در اردوهای راهیان نور نداشته‌ایم.

فضلی در پاسخ به سؤالی در خصوص تاثیر كم كردن بودجه بسیج بر روی فعالیت‌های این سازمان و به خصوص اردوهای راهیان نور گفت: دولت محترم همه تلاش و همتش را برای پشتیبانی و تأمین اعتبار به كار برده، لیكن با كاهش برخی بخش‌های بودجه‌ای مواجه هستیم و امیدواریم در فرآیند پیش رو و همت دولت، این دغدغه به طور كامل و جامع مرتفع شود.

فضلی با بیان اینكه سال گذشته نظام مقدس جمهوری اسلامی 500 میلیارد تومان برای راهیان نور اختصاص داده بود، گفت: امروز ما اقتصاد مقاومتی را پیش رو داریم و تلاش می‌كنیم صرفه‌جویی كنیم و از طرفی درصد حضور بخش مردم نهاد را در این عرصه تقویت كرده‌ایم. از سوی دیگر با ابلاغی كه وزیر كشور به استانداران و فرمانداران داشته و توانی كه داریم هزینه‌های بخش فرهنگی را در این مسیر سوق خواهیم داد. وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه در سال گذشته كه اوج حضور در اردوهای راهیان نور بود 4 میلیون و 860 هزار نفر به مناطق عملیاتی اعزام شدند، گفت: 88 تا 90 درصد از این افراد كسانی بودند كه برای بار اول به اردوهای راهیان نور آمده‌اند. فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج ادامه داد: امسال 340 هزار نفر از دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور اعزام شده‌اند كه امیدواریم با تأمین اعتبار این رقم به یك میلیون نفر برسد.

فضلی ادامه داد: امسال با همت عزیزان در دانشگاه‌ها برای حضور 500 هزار دانشجو در مناطق عملیاتی برنامه‌ریزی كرده‌ایم و ظرفیت‌های زیرساختی بسیج و سپاه به خدمت گرفته شده است.

فوزیه شیردل شهیده‌ای از خطه كرمانشاه بود كه در در روز بیست و پنجم مرداد 1358 در جریان حمله گروهك ‌ضدانقلاب دموكرات به بهداری پاوه و محاصره بهداری و در حالی كه مشغول كمك به یاران شهید دكتر مصطفی چمران بود به شهادت رسید.

شهید مولوی جنگ زهی نیز از علمای با بصیرت اهل سنت در سیستان و بلوچستان بود كه به خاطر حركت‌های وحدت آفرینش در سال 1390 و پس از انجام فریضه نماز جمعه توسط گروه‌های تروریستی سلفی به شهادت رسید.

شهید مالكوم شباز نیز یك مسلمان امریكایی بود كه توسط ایادی استكبار جهانی در كشور مكزیك به شهادت رسید.

طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}